Kategoriler

Hizmet Galerisi Hizmet Galerisi

Gebze Kiralık Platform Hizmetleri

Gebze kiralık platform hizmetleri gerçekleştiren firmamız Akbulut Vinç, bu alandaki gelişen teknolojiyi yakından takip ederek ürün kataloğunu sürekli güncellemektedir. Bu sayede platform kiralama hizmeti verdiği firmalara kaliteli ve güvenli bir hizmet sağlamaktadır. Bahsedilen bu platform makineler ise; inşaat alanlarının yapımı ya da yüksek yaşam alanlarının onarımı için kullanılmaktadır. Platform makineler; sipariş toplayıcılar, dikey, teleskopik, makaslı ve eklemli platformlar olarak farklı formlarda üretilmektedir. Bu çeşitliliğin sebebi ise kullanılan alanların fiziki ve yapısal özelliklerinin farklı yapılarda olmasıdır. 

Genel Olarak Platform ve Kullanım Alanları

Platform, ulaşılması güç olan yüksekliklere güvenli bir şekilde ulaşılmasını ve çalışılması sağlayan makinelerdir. Organize sanayi bölgeleri, çeşitli inşaat alanları, alışveriş merkezleri, havaalanları, plazalar, kurtarma operasyonları ve çevresel amaçlar gibi pek çok faaliyet alanı için bu makineler çok önemli bir ekipmandır. Bu ekipmanlar sayesinde personeller istedikleri yüksekliğe ulaşmakta ve çalışmalarını gerçekleştirebilmektedir. Bu yükselticiler, yapılacak olan işlerin farklılığına göre farklı formlarda üretilmektedir. Genel olarak bu makineleri kullanmanım avantajları ise aşağıdaki gibidir:

 • Yüksek alanlardaki malzeme montaj ve sökme işlerini kolaylaştırır.
 • Hem iç hem de dış mekanlara uygun olarak tasarlanan modelleri bulunmaktadır.
 • Yük taşıma kapasitelerine sahip olduğu için işleri kolaylaştırarak zamandan tasarruf sağlanacaktır.
 • Bazı modellerde taşıma haznesinin kapasitesinin genişliği 3 personel ile yukarı rahatlıkla çıkılabilme imkânı tanımaktadır.
 • Gerekli güvenlik sistemleri düşünüldüğü için personel yukarıda rahat hareket edebilecektir.
 • Son derece ergonomik üretildikleri için nakliye işleri kolaylıkla yapılacaktır.
 • Tüm yönlerde 360 derece hareket edebilmektedir. Bu da tek seferde ulaşılmayan noktalara kolaylıkla ulaşılmasını sağlayacaktır.
 • İstenilen yüksekliğe ulaşmayı sağladığı için işin meydana gelmesini engelleyen sorun ortadan kalmaktadır. Bu sayede plaza, hastane gibi yüksek binalarda dış cephenin ve camların temizlenmesi kolaylaşacaktır. Çatı tamir, bina boyama işleri de güvenle gerçekleştirilecektir.
 • Yüksek alanlarda çalışmada azami iş güvenliği standartları sağlanacaktır.

En Çok Kullanılan Platform Türleri Nelerdir?

Platformlar, faaliyet alanlarındaki farklılaşma ve gelişen teknoloji sanayisinde daha donanımlı ve yüksek performanslı olarak üretilmektedir. Günümüzde neredeyse her iş kolunda kullanılan bu ekipmanlar, farklı kapasitelerde, teknik özelliklerde ve çeşitlerde üretilmektedir. Bu durum da kullanım alanları için büyük avantaj sağlamaktadır. Genel olarak bu platform çeşitleri ise;

 • Dikey platform,
 • Teleskopik platform,
 • Eklemli platform,
 • Makaslı platform,
 • Sipariş toplayıcı olarak sınıflandırılmaktadır.

Bu platformlardan faaliyet alanlarında en çok tercih edilenleri ise makaslı ve eklemli Platformlar olarak bilinenlerdir.

Makaslı Platform Nedir?

Makaslı Platformlar en çok tercih edilen platformlardır. Akülü ve dizel olmak üzere bu makinelerin, iki tür motor çeşidi bulunmaktadır. Akülü olanları, iç mekanlarda kullanılırken dış mekanlarda ise mekânın özelliğine göre akülü ya da dizel olanı tercih edilmektedir. Kısıtlı alanlarda gerçekleştirilen çalışmalar için uygun ölçülere sahiptir. İleri ve geri manevra yapabilen bu platformlar, üzerinde ihtiyaca göre personelin çalışmasına ve malzeme taşınmasına izin vermektedir. Tekerlekleri iz bırakmaz ve sessiz çalışırlar. Bu durum da iç mekanlarda tercih edilmesini sağlamaktadır. Fakat bu makineler sadece tekerlekli olarak üretilmez. Tekerleksiz olanları da yoğun olarak kullanılmaktadır. Ayrıca 4x4 modelleri, zorlu zeminlerde rahatlıkla faaliyet göstermektedir. Hava koşullarına ve yük taşımaya karşı da büyük direnç göstermektedirler. Yükseklikleri ise ortalama 3-16 metre arasındandır.

Makaslı Platformlar hemen hemen her faaliyet alanında kullanılmaktadır. İnşaat işleri, dış cephe temizliği ve bakımı, depolar ve ambarlar gibi pek çok iş kolunda kullanılır. Ayrıca kargo şirketleri de yük taşıma kapasiteleri nedeni ile bu platformları tercih etmektedir.

Eklemli Platform Nedir?

Eklemli Platformlar en önemli personel ve yük kaldırma sistemlerinden biridir. Bu platformlar, 300 kiloya kadar yük taşıyabilen yüksek performanslı sistemlerdir. Ayrıca 12-48 metreye kadar yükselebilmektedir. Bu platformun yatay hareketlilik kabiliyetleri ise 4-21 metre arasında değişmektedir.  Akülü, benzinli ve dizelli olarak üretilmektedir. Bu makineler, üstün iş güvenliği standartlarına uygun olarak üretilen donanımlı ürünlerdir. Genel olarak özellikleri ise aşağıda belirtildiği gibi olmaktadır:

 • Diğer platformlara göre hareket kabiliyeti daha yüksek ve küçük yapıdadır. Bu durumlar da şantiye ve geniş çalışma alanlarında daha çok tercih edilmesini sağlamaktadır.
 • Uzaktan kumandalı, yani personel olmadan da yürüyebilir özelliktedir.
 • Acil durumlar için durdurma butonu bulunmaktadır. Ayrıca acil iniş sistemleri de bu platformlarda mevcut olmaktadır. Yani tehlikeli bir durum ya da elektrik kesilmesi durumunda personel aşağı güvenle inebilmektedir.
 • Emniyet kilidi, ağırlık tutma gibi güvenlik ekipmanları da platformda yer almaktadır.
 • Emisyonsuzdur. Sessiz çalışmakta ve kolay kullanılabilmektedir.
 • Hidrolik tekerlekleri bulunmaktadır. Bu da makinenin üstün manevra yapmasını sağlamaktadır.
 • İklim koşullarına ve zorlu arazi şartlarına yüksek direnç göstermektedir. Bu durum da işlerin aksamadan yerine getirilmesini sağlamaktadır.
 • Dizel olarak ve 48V DC enerjili olarak bu sistemler kullanılmaktadır.

Yukarıda bahsedilen çeşitli özellikleri sayesinde eklemli platformlar dış cepheyle ilgili her türlü işte; köprü onarımında, şantiyelerde, tersanelerde ve havaalanları dahil pek çok alanda güvenle kullanılmaktadır.

Firmalar için Platform Kiralamanın Faydaları Nelerdir?

Yüksek binaların yapımında ve onarımında kullanılan platformlar, iş sağlığı ve güvenliği standartları gereği kullanılması gereken önemli inşaat makinelerinden biridir. Bu makinelerin kullanımı ile işler profesyonel bir şekilde sonuçlanırken personel güvenliği de azami oranda sağlanacaktır. Bu makineler, belirli dönemlerde ve belirli işler için kullanıldığı için firmalar tarafından satın alınmak yerine kiralanmaktadırlar. İşlevsel özelliklerine göre platform kiralayan firmalar, böylelikle uygun bir maliyet ile inşaat ya da onarım işlerini gerçekleştirmektedir. Ayrıca firmalar, istifleme konusunda da kiralama hizmetinden faydalandıkları için sorun yaşamazlar. Bu makinelerin bakımı ve onarımı için farklı personel istihdam etmeye gerek kalmayacaktır. Yedek parça masrafının da önüne geçilmiş olacaktır. Kasko, sigorta gibi çeşitli maliyetlerin de önüne geçilecektir. Bahsedilen bu durumlar da platform ihtiyacı sahibi firmalar için önemli bir avantaj sağlayacaktır.

Platform Kiralama Fiyatları Hangi Hususlar Göz Önünde Bulundurularak Belirlenmektedir?

Platformlar, çalışanların erişemeyecekleri yüksekliklere çıkmaları için var olan ve yüksekte güvenle çalışmaları için kullanılan önemli teknolojik makinelerdir. Ayrıca iş sağlığı ve güvenliği adına bu makinelerin faaliyet alanlarında kullanımları bir zorunluluktur. Bu sistemler, genelde proje bazlı lazım olduğu için, yani sürekli kullanılmadığı için alınması yerine kiralanması uygundur. Bu platformların kiralama ücretleri ise bazı hususlar göz önünde bulundurularak belirlenmektedir. Genel olarak bu hususlar ise aşağıdaki gibidir:

 • Platformların kullanılacağı alanın özelliklerine göre belirlenmektedir.
 • Platformların kiralama süreleri dikkate alınacaktır.
 • Platformun çeşidi ve markası kiralama fiyatını etkilemektedir.
 • Platformun dizel, akü ya da benzin ile çalışması belirleyicidir.
 • Platformun yüksekliği, kapasitesi gibi teknik özellikleri de fiyatı etkilemektedir.
 • Platformun güvenlik unsurları kiralama fiyatını etkilemektedir.
 • Platformun operatörlü kiralanıp kiralanmayacağı kiralama fiyatını etkilemektedir.
 • Platformun üretiminde kullanılan teknoloji gibi çeşitli unsurlar kiralama fiyatlarını belirleyen önemli hususlardır.

Güvenli ve Kaliteli Platform Kiralama Hizmeti

Firmalar ve kişiler, faaliyetlerini yerine getirmek için platformlar kiralama hizmetinden yararlanmaktadır. Özellikle inşaat alanları için platform kiralama hizmetinden yararlanan firmalar, büyük avantaj sağlamaktadır. Çünkü firmaların bu makinelere ihtiyaçları proje bazlıdır. Ayrıca çeşitlilik adına da bu platformların hepsinden satın almaları firmalar için büyük bir maliyettir. Bu nedenle firmalar platformları hangi amaç için kullanacaklarını belirlemeli, platform çeşidine karar vermeli ve ona göre kiralama hizmetinden yararlanmalıdır. Gebze kiralık platform hizmetleri sunan firmamız, her zaman için donanımlı ve güvenli bir hizmet vermektedir. Siz de profesyonel platform kiralama için web sayfamızda yer alan platformları inceleyebilir ve fiyat teklifi almak isterseniz de iletişim adreslerimizden bize ulaşabilirsiniz.